• Satış Şartlarımız
  • Teslimat Şartlarımız

Müşterinin isteğine uygun ürün seçimi yapılarak teklif hazırlanır ve müşteriye gönderilir. Teklifte ürünün teknik özellikleri, ödeme şekli, teslim tarihi, nakliye şekli vb. belirtilir. Müşteri onaylı sipariş göndermelidir. Aksi durumda oluşabilecek yanlışlıklardan Lonca sorumlu tutulamaz.

- Teslim süresi teklif formunda belirtilir, bu süre sipariş tarihinden itibaren geçerlidir. Belirtilen tarihin geçilmesi durumunda gecikme Lonca’ dan kaynaklanmıyorsa Lonca bu gecikmeden sorumlu değildir.

- Ödeme teklifte belirtildiği sürede yapılmalıdır. Süreyi aşan gecikmelerde vade farkı alınmaktadır.

- Ürünlerimiz fatura tarihinden itibaren imalat hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Garanti kapsamında olan malzemelerde üretimden kaynaklanan arızalarda ürün ücretsiz olarak tamir edilir veya değiştirilir. Arıza, hatalı kullanımdan, kırılma ve hasar görmesi gibi problemlerden ya da kullanım talimatları dışında kullanıldıysa, ücret müşteri tarafından karşılanmak suretiyle ürün tamir edilir ya da değiştirilir. Müşteriye arızalı ürün için servis raporu ile bilgilendirme yapılır.

- İthal ürünlerin garanti süresi, imalatçı firmanın verdiği garanti süresi kadardır. Lonca müşteri ile imalatçı firma arasındaki ilişkiyi sağlayarak garanti kapsamındaki malzemeyle ilgili problemin çözümlü için çalışmakla yükümlüdür.

- Lonca müşteriye teklifle birlikte açıklayıcı tüm katalog ve gizli olmayan bilgileri vermekle yükümlüdür.

- Ürünlerimizin özellikleri kataloglarda belirtildiği gibidir. Müşteri tarafından farklı bir özellik belirtilmedikçe ürünler katalogda belirtilen standartlarda üretilir.

- Tekliflerin kısmi siparişi durumunda Lonca'dan teyit alınması gerekmektedir.

- Katma Değer Vergisi birim fiyatlara dahil değildir.

- Teklif – Sipariş – Fatura işlemlerinde çıkabilecek ihtilaflarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra daireleri yetkilidir. Müşteri malzeme alırken bunu kabul eder.

- İmalatlarımız ile ilgili malzemeler konusunda çıkacak ihtilaflarda İstanbul Ticaret Odasının saptadığı bilirkişi tespit ve sonuçlarını kabul eder. Lonca'nın ve müşterinin mahkeme hakkı mahfuzdur.

Teslim, siparişten sonra teklif formunda belirtilen sürede yapılır.

- Teklifte aksi belirtilmedikçe teslim yeri Lonca ofisidir.

- Müşterinin malzemesini Lonca'dan almaması durumunda, teklifte de belirtildiği gibi kargo ile gönderilir. Müşteri isterse malzemelere sigorta yaptırılabilir, aksi takdirde malzemeler sigortasız gönderilecektir. Bu durumda nakliye sırasında olabilecek zarardan Lonca sorumlu değildir.

- Olağandışı durumlarda (yangın, sel, grev, lokavt, salgın hastalık, kaza ve makulen elde bulunmayan nedenlerle) malzemenin tesliminde gecikme olması durumunda, bu gecikme teklifte belirtilen teslim süresine dahil olmayacaktır.

image
image
image
image

MEVCUT KATALOG

Ensim Sensors 2024 Katalog