ÇÖZÜMLERİMİZ

1984’ten bugüne endüstriyel proses ölçümlemesi alanında sayısız çözümler sunduk. Proseslerin kendine özel detayları ve ihtiyaçlarına uygun gelen en doğru sensörlerin seçilmesinde ülkemizin birçok fabrikasına yardımcı olduk. Sensör kaynaklı mali kayıpların önüne geçerek verimlilik sağladık. Uluslarası geçerli sertifikalara sahip yüzde yüz yerli üretim ürünlerimiz ile Türk sanayisinin milli temsilcisi olduğumuz için gururluyuz.

Bu sayfada sektörlere yönelik sağladığımız çözümleri inceleyebilirsiniz.

image

Jeneratör ve Akü Sektörü

Jeneratör ve Akü sektöründe Türkiye'nin önde gelen neredeyse tüm üreticileri için yıllardır çözüm sağlıyoruz.

Türkiye'de üretilen jeneratörlerin önemli bir bölümünün yakıt seviye takibi Ensim Sensors ile yapılıyor. Jeneratör yakıtları için seviye ölçüm ELS-TX ve azalma uyarıcı ELP 33 sensörlerini ürün sayfalarımızdan inceleyebilirsiniz.

Akü sektöründe asit seviye ölçümü için uygun izolasyonlu ve hassasiyetli ECAP 408T ve yine asit tanklarında sıcaklık ölçümü için sıvıyla sorunsuz temas edebilen ETT 21P modellerini tek tıkla inceleyebilirsiniz.

image

Enerji Sektörü

Enerji sektöründe özellikle iklimlendirme hatlarında ihtiyaç duyulan ayarlanabilir akış algılama sensörleri EFS 81 , filtre tıkanmalarını engelleme amacı ile kullanılan fark-basınç switchleri EPS 200 ve transmitterleri DMD modellerini inceleyebilirsiniz. Ayrıca “sludge" hatları için uygun akış switch modelleri için EFS sayfasını inceleyebilirsiniz.

image

Kağıt ve Ambalaj Sektörü

Kağıt-Ambalaj üreticilerinin balyalar halinde tedarik ettikleri hammadde kağıtlarda yüksek hassasiyet ile su oranı ölçümü sağlayan Humimeter RP6 modelini inceleyebilirsiniz. Tonluk alımlar göz önüne alındığında hassas ve pratik nem analizi ile satın alma maliyetinizde önemli ölçüde fark yaratabilirsiniz. Özellikle portatif olarak kullanılabilmesi, yüksek hassasiyet sunması, Türkçe menü desteği ile kullanım kolaylığı sunması ve mekanik kaynaklı servis gerektiğinde yurtdışına gönderilmeden tarafımızca sağlanıyor olması kullanıcılarımızın bizi tercih etmesinde önemli rol oynadı.

image

Otomotiv Sektörü

Otomotiv üretiminde boyahanelerde boyanın tüm nozullardan eşit miktarda dağıtılmasını kontrol eden paslanmaz gövdeli, göstergeli ve ayarlanabilir fark-basınç şalterlerimiz EPS 200 ile çözüm sağladık. İşlenmiş metal parçaların asit ile yıkandığı havuzlar için noktasal seviye kontrolü sağlayan ELC 41P iletkenlik probu ile ekonomik çözüm sunduk. Ayrıca AdBlue tanklarında seviyenin gözlenmesini sağlayan 316 Paslanmaz Çelik bağlantılı ELD 11 modelimizi standart hale getirdik.

image

Gıda Sektörü

Akışkan ile temas eden ıslak yüzey malzemelerinin önem kazandığı Gıda sektörü için şimdiye kadar farklı alanlarda birçok çözüm sağladık. Çikolata, bal gibi yüksek vizkozite ve yapışkan malzemelerde hiçbir ölçüm kaybına uğramayan komple izolasyonlu ECAP 408 modellerini inceleyebilirsiniz.

Bitkisel yağ üretimlerinde kızgın hale getirilen yağ tanklarında 400°C ye kadar hatasız oransal ölçüm sunan ECAP 20S modeli ile üretiminize önemli bir verimlilik kazandırabilirsiniz. Ayrıca yine kızgın yağın transfer edildiği boru hatlarında 300°C’de akış algılayabilen akış şalterimiz EFS 61 modelini inceleyebilirsiniz. 3A ve CIP standartlarına uygun basınç sensörleri için BD Sensors modellerinden ihtiyacınıza uygun ürünü seçebilirsiniz.

image

Kimya Sektörü

Kimya sektöründe sıkça ihtiyaç duyulan asit, baz gibi korrosiv sıvılarla temastan etkilenmeyecek PTFE, PVDF, 316 Paslanmaz Çelik, Hastelloy gibi farklı malzeme çeşitleri Ensim Sensors ürünlerinin birçoğu için özelleştirilebilir bir opsiyon olarak sunulmaktadır. Ayrıca kimyasal tanklarda sıkça görülen köpük, tortu gibi oluşumlardan etkilenmeyen seviye ölçüm sensörü ECAP 408T serisi hassas algılaması ile ve uzun dayanımı ile sektörde birçok firma tarafından kullanılmaktadır. Akış ve sıcaklık ölçümleri için de plastik ve izolasyonlu seçenekleri de inceleyebilirsiniz.

image

Doğal Gaz Sektörü

Doğalgaz depolama ve dağıtım tesislerinde kullanılan manyetik by-pass seviye göstergeleri için standart hale gelen ANSI 600 (100 Bar Basınç) bağlantı flanş ve dayanımlı ürün grubunda Türkiye'nin en büyük üreticisi Ensim Sensors'dür. İhtiyaçlara göre 16 metreye kadar üretilebilmektedir. Bu sektörde öncelikli olarak kullanılan ürünlerimize ELG sayfasından ulaşabilirsiniz. Bu göstergeler ile birlikte kullanılan transmitterler için DX-ELS-TX ve kontaklar için DX-ELS model isimleriyle ATEX sertifikalı ürünleri de inceleyebilirsiniz.

image
image
image
image

MEVCUT KATALOG

Ensim Sensors 2024 Katalog