HAKKIMIZDA

Lonca Makina Sanayi Ticaret A.Ş, 1984'ten bu yana ölçü − kontrol cihazları konusunda hizmet vermektedir. Başlangıçta Karaköy'de sadece satış yapmaktayken, pazarın ihtiyaçlarını gözetleme fırsatını bulmuş ve bu ihtiyaçlara karşılık gelen nem, sıcaklık, basınç, akış ve debi ölçen cihazların ithalatına başlamış ve bir çok firmanın Türkiye temsilciliklerini almıştır. 1996'dan günümüze kadar temsilcisi olduğu markaların ürünlerini stoklarında tutarak son kullanıcıların ihtiyaçlarını kısa sürede karşılamayı amaç edinmiştir. Standart dışı, özel ürünler için de müşterilerin ihtiyaçlarını cevapsız bırakmamaktadır. Lonca, 2001 yılında pazarın ihtiyaçlarından birinin de seviye sensörlerinin yerli imalatı olduğunu görmüştür. Seviye sensörlerindeki çeşit zenginliğini ihtiyaca göre, kısa sürede, kaliteli ve ekonomik olarak imal etmeye karar vererek Ensim Sensors markasıyla imalata başlamıştır. 2001'den bu yana, müşteri memnuniyetini göz önünde bulundurarak, ürün çeşidini ve kalitesini arttırmış, sertifikalarını almış ve Ensim Sensors'ü bir dünya markası yapmayı amaç edinmiştir.

image

KALİTE POLİTİKAMIZIN DOĞUŞU

image

Bir iş insanı olarak en büyük kişisel zevklerimden biri olan fotoğraf çekmek benim için nefes almakla eşdeğer. 2007 yılından itibaren yaban hayatı fotoğrafı çekiyorum. Arkadaşlarımızla kurduğumuz Dörtçeker fotoğraf grubu olarak Türkiye'de ve dünyanın birçok ülkesinde fotoğraflar çekmek için seyahat ediyoruz. 2016 yılında Kenya'ya bir gezi düzenledik. Dünyanın en güzel vahşi yaşam parkı olarak tanınan Masai Mara'da yaban hayatının içinde günün ilk ışıklarında başlayıp akşam gün batımına kadar birçok vahşi hayvan ve manzara fotoğrafları çekiyorduk. Masai Mara'da eşsiz bir hayvan türü olan gazellerin olduğunu daha önce duymuştum ve onlardan biriyle karşılaşmayı umuyordum. Karşıma çıkan gazellerin güzelliğini fotoğraf makinemden yansıtmak için çekim yapmaya başlamıştım. Gazellerin fotoğraflarını çekerken iki gazelin bir an bu pozisyonda olduğunu vizörden görünce bir refleksle deklanşöre bastım. Çekerken gözlerimle gördüğüm bu karenin fotoğrafa nasıl yansıyacağını merak ediyordum. Çektiğim karenin ekrana yansımasını heyecanla beklerken bir an zamanın durduğunu hissettim. Çektiğim karenin ekrandaki yansımasını görünce yaşadığım hissin tek bir karşılığı vardı. Başarı ile karışık tarifi olmayan bir histi. O an yanımdaki arkadaşlarım da benzer kareyi yakalamaya çalıştılar birden fazla kez denediler fakat benim "şansıma" yalnızca bendeki karede bu iki gazel gerçek güzelliğiyle ve açıyla kendilerini sergiledi. Ardından yaşadığım hisleri pekiştiren şey ise ulusal ve uluslararası basında, sosyal medyada çektiğim "gazellerin" yayınlanması oldu.

Şirket kalite politikamızın doğuşunda bu tecrübemin çok önemli bir rolü oldu. Bazen gözlerimiz yanılabilir ya da bizi yanıltabilir. Fakat ortaya çıkardığımız ürünler asla. Vizörde gördüğüm görüntünün içten içe beni yanılttığını düşünürken ekranda gördüğümde ortaya çıkan ürünümün kesinlikle aynı olduğunu gördüğüm gibi. Şans eseri diyerek ve düşünerek yakaladığımız başarılar aslında yıllar boyu edinilmiş tecrübeyi; doğru yerde ve doğru zamanda kullanmaktan başka bir şey değildir. Azim iyi şansın anasıdır ve başarı tek başına şans ile sınırlandırılamaz. Üretime verdiğimiz değer, yarattığımız katma değer ile gurur duyuyoruz. Ürünlerimizin başarısı şans ile değil yıllar boyu tecrübemiz, azmimiz ve sürekli kendimizi geliştirmemizden geçer.

Tıpkı doğru anda ve doğru açıda deklanşöre bastığımız gibi.

image
image
image
image
image
image
image

MEVCUT KATALOG

Ensim Sensors 2024 Katalog